FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas, Abbas yönetimini işgalcilerle güvenlik işbirliğine son vermeye çağırdı

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas) siyonist işgal devletinin, zindanlarında tuttuğu Filistinli tutsakları planlı şiddet ve kötü muamele yoluyla yavaş yavaş öldürmek suretiyle işlediği cinayetleri kınadığını dile getirdiği açıklamasında uluslararası kamuoyunun ve Arap ülkelerinin Filistinli tutsakların maruz kaldığı kötü muameleler karşısındaki sessizliğine de tepki gösterdi. Açıklamada özellikle hasta ve açlık grevine devam eden tutsakların son derece çirkin ve hayati tehlikeye neden olan muameleyle karşı karşıya olduğuna dikkat çekildi.

Açıklamada tutsakların iman ve sabırlarıyla işgalcilerin çirkin muamelelerine direndikleri vurgulanarak, işgal devletinin tüm uluslararası anlaşmalara ve insanî geleneklere aykırı olan çirkin muameleleriyle ve işkenceleriyle tutsakların kararlılıklarını ve direnişlerini kırmayı başaramayacağı ifade edildi.

Hamas açıklamasında Filistin Özerk Yönetimi’ne de çağrıda bulunarak işgal devletinin bu düşmanca tavırlarına ve insanlık dışı muamelelerine tepki için onunla sürdürdüğü güvenlik işbirliğine son vermesini talep etti. Bu konuda Fetih hareketinin başında bulunanlara yöneltilen çağrıda Filistin halkına ve işgal zindanlarında bulunan tutsaklara karşı sorumluluklarını yerine getirmeleri ve işgalciyle güvenlik işbirliğini kesin bir şekilde sonlandırmaları gerektiği hatırlatıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (2) içerik yüklenmiştir.