İslami Davet

Hamas: Abbas’ın Direnişle Terörü Ayırmaması Üzüntü Verici

22 Eylül 2017 14:55

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Mahmud Abbas’ın hükümetin hafta sonu Gazze’de görevine başlayacağını açıklamasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Hamas Hareketi sözcülerinden Fevzi Burhum dün akşam (21 Eylül perşembe) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin tv’ye de ulaşan bildiride Burhum, herkesin milli projeye ve işgalciyle mücadeleye odaklanması için Hamas’ın uzlaşı yolunda adım atmaya devam edeceğini söyledi.

Burhum, “Hareketin Kahire’de yaptığı açıklamaya bağlılığımızı bir kez daha yineliyoruz” dedi.

Abbas’ın New York’ta Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmaya da değinen Burhum, Hamas’ın Filistin Yönetimi Başkanı’nın konuşmasını dikkatle takip ettiğini bildirdi.

Burhum, zamanın ve mekanın önemi ile dünya liderlerine mesaj verme fırsatına rağmen Abbas’ın konuşmasının işgalcilerle müzakere seçeneğinin başarısız olduğunun itirafını yansıttığını söyledi.

Abbas’ın Filistin halkının haklarını elde etmek için dışarıdan yardım dileme mantığına sahip olduğunu belirten Burhum, Filistin Yönetimi başkanının Filistin halkının hakkı olan meşru direnişle terör arasında ayrım yapmamasından üzüntü duyduklarını dile getirdi.

Hamas: Abbas’ın Direnişle Terörü Ayırmaması Üzüntü Verici Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık