FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS: Anlamsız müzakerelere dönülmemelidir

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist düşmanla doğrudan müzakerelere başlanmasını kesin bir şekilde reddederek müzakere seçeneğinin Filistin toplumundan soyutlanmış küçük bir grubun tercihi olduğunu ve Filistin halkının büyük çoğunluğunun dolaylı veya doğrudan müzakerelerin tamamına karşı çıktığını söyledi.

Hamas Hareketi, bugün (17 Ağustos Salı) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride Ortadoğu Dörtlüsü’nün bildirisini esas almanın Filistinlileri müzakere bataklığına sürüklemek için ortaya atılmış siyasi bir serap olduğunu belirtti.

Hamas Hareketi Oslo takımının doğrudan müzakerelere başlamak istemesini Amerika ve Avrupa’nın baskılarına maruz kaldığı ile açıkladığına dikkat çekerek, bu durumun Oslo takımının Filistin halkının sabitelerini ve haklarını savunabilecek yeterlilikte olmadığını gösterdiğini söyledi.

Ulusal uzlaşının ve Filistin iç cephesini direniş seçeneği temelinde yeniden yapılandırmak gerektiğinin altını çizen Hamas, işgalci ile mücadelenin ve Filistin topraklarını özgürlüğe kavuşturmanın tek yolunun direniş üzere uzlaşı olduğunu kaydetti.

Oslo takımının ileri gelenleri son günlerde Mahmud Abbas’ın Amerika’nın ve Avrupa’nın baskılarına maruz kaldığını ve bu nedenle doğrudan müzakerelere başlamak zorunda olduğunu ifade eden açıklamalar yapmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.