FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS asla taviz vermeyecektir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden milletvekili Müşir El-Mısri, Hamas Haraketi heyetinin son günlerde bazı ülkelere gerçekleştirdiği ziyaretlerin Gazze’yi ve direnişi vurma çabalarının tamamen başarısız olduğunu gösterdiğini söyledi.

Müşir El-Mısri, “Gazze; hacmi küçük fakat direnişi büyük bu toprak parçası, İslam Ümmeti’nin umudu oldu. Gazze şimdi tüm dünyanın kalbinde” dedi.

Et-Tuffah Camileri Birliği’nin Et-Tuffah Mahallesi’nin doğusunda yer alan Eş-Şaaf bölgesindeki El-Harameyn Camii’nde düzenlediği toplantıda konuşan Müşir El-Mısri, Hamas Hareketi’nin sabitelerine bağlı olduğunu ve Ortadoğu Dörtlüsü’nün şartlarını kabul etmeyeceğini vurguladı.

Hamas Hareketi’nin sabitelerinden taviz veremeyeceğini kaydeden El-Mısri, bunların en başında tehdit ve ambargonun boyutu ne olursa olsun Siyonist işgal devletini tanımamak geldiğini bildirdi.
Konuşmasının sonunda Furkan Savaşı sırasında Es-Surani ve Er-Rays tepelerinde kahramanca savaşan Et-Tuffah Mahallesi sakinlerine ve direnişlerine övgüde bulunan El-Mısri, Gazze halkının şanlı direnişi sayesinde Siyonist işgalcinin ve münafık yandaşlarının Gazze’yi yeniden işgal etme beklentilerinin boşa çıktığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (15) içerik yüklenmiştir.