FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas: Babu’l-Esbat Eylemi İntifadanın Devam Ettiğini Gösterdi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcülerinden Abdullatif El-Kanu’, Kudüslü Şehit İbrahim Matar’ın dün sabah erken saatlerde Babu’l-Esbat semtinde gerçekleştirdiği, işgal askerilerini hedef alan eylemini kutladı.

El-Kanu’, Hamas’ın internet sitesinde yayınlanan açıklamasında, eylemin işgalcilerin Kudüs’teki cinayetlerine ve Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınlara karşı doğal bir tepki olduğunu söyledi.

Hamas sözcüsü, eylemin Kudüs İntifadası’nın devam ettiğini gösterdiğini, hiç kimsenin Filistin halkının azmini kıramayacağını ve iradesini zayıflatamayacağını ifade etti.

Kudüs’ün Cebel El-Mukebbir beldesi sakinlerinden İbrahim Matar isimli genç dün (13 Mart Pazartesi) sabah erken saatlerde Babu’l-Esbat semtinde iki işgal askerini bıçakladıktan sonra işgal güçlerinin açtığı ateşle şehit oldu.

İşgal polisi sözcüsü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, askerlerden birinin orta derecede ve diğerinin ise hafif şekilde yaralandığını bildirdi.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin ağır yaralı halde yerde yatan Matar’a ilk yardım ekiplerinin ve Mescid-i Aksa cemaatinin müdahale etmesine izin vermediğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Temmuz 2024 (20) içerik yüklenmiştir.