FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas : Barak seçim propagandası yapıyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist işgal hükümetinin Savaş Bakanı Ehud Barak’ın, Gazze’ye büyük bir askeri saldırı yapabileceklerini söylemesini aptalca bulduklarını belirterek, açıklamanın Siyonist hükümetin direniş karşısında iflas ettiğini gösterdiğini söyledi.

Hareketin resmi sözcüsü Fevzi Burhum bugün (05 Ağustos Salı) yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan açıklamasında, Siyonistlerin siyasi ve askeri kurumları arasındaki bölünmüşlüğün gün yüzüne çıktığı şu günlerde Barak’ın bu açıklamalarının, kendisiyle partisinin seçim propagandasının ötesinde bir şey olmadığını belirtti.

Siyonist liderlere sert bir uyarı yapan Burhum, böyle aptalca yapılacak bir eylemin bedelini; Siyonist işgal hükümetiyle Siyonist askerlerin ağır bir şekilde ödeyeceğini; şiddet ve terörün hiçbir zaman işgal güçlerine güven ve huzur sağlamayacağını da ifade etti.

Açıklamanın sonunda, Hamas’ın Filistin halkının direniş seçeneğini tercih ederek sebat etmesini takdirle karşıladığı da ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.