FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas, Batı Yaka halkını gösteriye çağırdı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) işgal altındaki Batı Yaka halkını Cuma namazından sonra Kudüs ve Mescidi Aksa’ya destek için gösteri yapmaya davet etti.

Hamas, bugün (19 Mart Cuma) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Gösterilerin amacının kutsal mekanları Yahudileştirmek isteyen Siyonistleri durdurmak ve halkın düşüncesini ifadesine izin vermeyen Ramallah yönetimine tepkileri dile getirmek olduğu kaydedildi.

Ramallah’taki Fetih yönetiminin vatandaşları en basit haklarından ve Siyonist işgalciye öfkelerini dile getirmekten alıkoyduğunu söyleyen Hamas, Batı Yaka halkına seslenerek şöyle dedi: “Ey zilleti ve zulmü reddeden ve kendilerini Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem’in miraca çıktığı toprakları korumaya adayan, tarih boyunca yaralı Aksa’nın çağrısına koşanlar! Sizler Aksa’nın güvenilir bekçileriydiniz. Mescidi Aksa’yı kanlarınızla aydınlattınız ve ruhlarınız ve bedenlerinizle onu korudunuz.”

Batı Yaka gençleri de daha önce yaptıkları açıklamada Cuma gününü seferberlik günü ilan ederek, Cuma namazının ardından Batı Yaka’nın camilerinden yola çıkacak gösterilere katılmaya davet etmişti.

“Batı Yaka Gençleri” adıyla dün (18 Mart Perşembe) yayınlanan bildiride, Kudüs halkı ve Kudüs çevresinde yaşayan Filistinliler Mescidi Aksa’ya gitmeye davet edilerek, Batı Yaka’da Cuma namazı sonrası gösteri yapılacak camilerin isimleri de açıklandı.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.