FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas: Batı Yaka’daki siyasi gözaltı operasyonları devam ediyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin Özerk Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin Batı Yaka’da Hamas üyelerine ve direniş taraftarlarına yönelik baskılarını ve gözaltı operasyonlarını sürdürdüğünü söyledi. Hamas Hareketi, Batı Yaka’nın Nablus ve Tulkerem kentlerinde güvenlik güçlerinin hareket üyesi üç kişiyi gözaltına aldığını belirtti.

Hamas tarafından dün (28 Mayıs Pazartesi) yayınlanan bildiride, Filistin Özerk Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin Nablus’ta En-Necah Üniversitesi öğrencisi eski esir Velid Şeku ile Firas Ukub’u gözaltına aldığı ifade edildi.

Bildiride ayrıca, Filistin Özerk Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin Tulkerem’de de Filistin Teknik Üniversitesi Öğrenci Konseyi üyesi Müsenna İştiye’yi üniversite kampüsünün önünde gözaltına aldığı kaydedildi.

Görgü tanıklarının ifadesine göre, güvenlik birimleri 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Müsenna İştiye’yi kampüs önünde durdurarak gözaltına almadan önce ana caddede ve herkesin gözü önünde darp etti. Nablus yakınlarındaki Tel beldesinden olan İştiye’nin mühendislik okuduğu belirtildi.

Hamas Hareketi yayınladığı bildiride, üniversite öğrencisi Müsenna İştiye’nin ifade vermeye çağırmalara karşı olduğunu ve bu nedenle birkaç kez ifade vermek üzere güvenlik merkezine başvurması istendiği halde gitmediğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Nisan 2024 (19) içerik yüklenmiştir.