FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas: Binlerce mücahid, siyonist düşmanla savaşa hazır

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın askeri kanadı İzzettin Kassam tugaylarına bağlı binlerce mücahidin terör rejimi İsrail ile savaşa hazır olduğu bildirdi.

HAMAS’ın üst düzey yetkililerinden Moşir el’Mesri, dün gece Gazze’de şehit komutanları anma merasiminde yaptığı açıklamada, filistinli binlerce mücahidin terör rejimi İsrail ile savaşmaya hazır olduğunu ve HAMAS’ın, korsan rejim ile muhtemel savaş için askeri yapısını güçlendirdiğini söyledi.

Mesri, Kassam tugaylarının siyonist İsrail’in kalbi sayılan Tel Aviv, Hayfa, Yafa gibi yerleri rahatlıkla vuracak güçte olduklarını bildirirken, siyonist rejimin Kassam Tugaylarının sabrını taşırmaması uyarısında bulunurken zira zamanın Filistin direnişi lehine devam ettiğini bildirdi.

(Filistin İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları önceki gece, esir alınan Siyonist asker Gilat Şalit’in beş yıl süren esaret hayatına iştirak eden komutanlarından beşinin adını açıkladı.

Kassam Tugayları’nın verdiği bilgiye göre Siyonist asker Gilad Şalit’in 5 yıl gizli kaldığı süre içinde görev alan komutanlarından beşinin isimlerinin Sami El-Hamayide, Abdullah Ali Lebed, Halid Ebu Bekre, Muhammed Reşid Davud ve Abdurrahman El-Mübaşir olduklarını ifade etti.

Kassam Tugayları, İslam Ordusu ve Nasır Salahuddin Tugayları’yla birlikte Haziran 2006 tarihinde Gazze sınırında işgal tanklarından birine karşı ortak operasyon düzenlemiş, işgal rejimi tarihinde en karmaşık ve zor operasyonlardan biri sayılan bu operasyonda Gilat Şalit adındaki işgal askeri esir alınmış ve esir 5 yıl süreyle Gazze’de tutulmuştu

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2023 (15) içerik yüklenmiştir.