FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas bütün esirleri kurtarma sözünü yineledi

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist işgal rejimi İsrail zindanlarında bulunan bütün esirleri özgürlüğüne kavuşturma ve işgal altındaki Filistin topraklarını kurtarma ahdine bağlı olduğunu bir kez daha yineledi.

Hamas siyasi birim üyesi Dr. Musa Ebu Merzuk esir takası anlaşmasının ikinci yıldönümünde yaptığı açıklamada, bu anlaşmanın esirleri kurtarma konusunda direnişin beş yıl boyunca gösterdiği iradeyi yansıttığını belirtti.

Ebu Merzuk bugün (18 Ekim Cuma) yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Özgürlerin Vefası esir takası anlaşmasıyla nelerin kazanıldığını ve nelerin kaybedildiğini sormak isteyenlere derim ki, böyle bir günde Şalit’i teslim ederken Kassam’ın tebessüm eden yüzünü hatırlıyorum. Kassam esir takasının başarıya ulaşması için büyük bir gayret gösterdi. Şalit ve onu karşılayanların yüzünde hüzün ve keder görünürken, diğer tarafta Allah’ın yardım ve zaferi nedeniyle müjdeyi alanların sevinçli yüzleri görünüyordu. Şu anda ben, vatanları ve davaları için zindanda bulunan esirlerin ve işgal altındaki bütün Filistin topraklarının nasıl kurtarılacağını düşünüyorum.”

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (29) içerik yüklenmiştir.