FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS: Cenevre Takımı Filistin Milletinin Temsilcisi Değil

Filistin İslami direniş hareketi HAMAS, Siyonist İsrail ile ilişkileri normalleştirmekten yana olan Cenevre planı yürütme takımının, Filistin halkının temsilcisi olmadığını belirtti.

Filistin Alaan haber sitesinin bildirdiğine göre HAMAS hareketi dün yayınladığı bildiride Filistin Kurtuluş Örgütü FKÖ yürütme komitesi üyesi Yaser Abdrebe liderliğindeki Cenevre planı takımının, Siyonist rejim ile ilişkileri normalleştirmekten yana olarak, ırkçı rejimin istekleri doğrultusunda hareket ettiğini ve bu yüzden Filistin halkı temsilcileri olamayacaklarını ifade etti.

Bildiri uyarınca Cenevre planı, Siyonist rejimin çehresini onarmak hedefi ile Filistin halkının haklarını ve acılarını göz ardı ettiğini, buna karşı Filistin halkı, hakları ve ülküleri aleyhinde Siyonist rejime imtiyazlar verdiği ifade edildi.

HAMAS çeşitli Filistinli gruplara hitaben, ulusal bir strateji hazırlayarak, Cenevre takımına Filistin halkına karşı planlarını gerçekleştirme fırsatı vermemelerini, Filistin milleti ve meşru haklarını savunmak için tüm imkânlarını kullanmalarını istedi.

Cenevre takımının Siyonist rejim ile ilişkileri normalleştirme belirtisi olarak geçen Pazar günü düzenlediği toplantıya, Siyonist Likud ve Şas partileri ve diğer gruplardan yaklaşık 50 kişi katıldı

Başa dön tuşu
Bugün 06 Temmuz 2022 (17) içerik yüklenmiştir.