AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS direniş aleyhine yürütülen karalama kampanyasına dikkat çekti

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Salah El-Berdevil, Ramallah yönetiminden ve Fetih Hareketi medyasından bazı kişilerin Filistin direnişini karalamak için İsrail’le işbirliği halinde sürdürdüğü kampanya konusunda uyarıda bulundu.

Bugün (14 Temmuz Pazar) konuyla ilgili olarak Quds Press Haber Ajansı’na konuşan El-Berdevil, Filistin’den, Mısır’dan ve Arap ülkelerinden bazı kişilerin direnişe karşı kışkırtma kampanyası yürüttüğünü ifade ederek, Ramallah’taki Filistin Yönetimi’nin Hamas Hareketi etrafında şüphe uyandırmaya çalıştığını söyledi.

Batı Yaka’daki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleriyle Fetih medyasının Mısır medyasına Hamas Hareketi’yle ilgili asılsız haberler servis ettiğini belirten El-Berdevil, Hamas aleyhinde yürütülen kampanyada İsrail’in de parmağı olduğuna dikkat çekerek, bu konuda işgal güçleri ve Filistin güvenlik birimleri arasındaki işbirliğinin Filistin Yönetimi’nin bilgisi dahilinde yürütüldüğünü belirtti.

Filistin Yönetimi’nin Hamas’a duyduğu kinin işgal rejimin direnişe duyduğu kinle ve ilkesiz medya organlarıyla birleştiğini söyleyen El-Berdevil, direnişle bağlantılı herkesin hedef alındığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.