FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS direniş eksenli uzlaşıya hazır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Dr. İsmail Rıdvan, Hamas Hareketi’nin ulusal birlik ve uzlaşıya, Filistin halkının sabitelerini ve direnişi korumaya bağlı olduğunu söyleyerek, Filistin halkının direnişini güçlendirme temelinde gerçek bir uzlaşı sağlamaya hazır olduklarını bildirdi.

Rıdvan, bugün (13 Aralık Pazar) basına yaptığı açıklamada, Hamas’ın sabitelerden ve direniş seçeneğinden kesinlikle sapmayacağını ifade ederek, “Hamas Hareketi, Mescid-i Aksâ özgürlüğüne kavuşana ve zafere kadar şehitlerin kanlarına ve direniş geçmişine sadık kalacaktır” dedi.

“Hamas Hareketi, 22. kuruluş yıldönümünde direniş seçeneğine bağlı kalma ve Filistin halkının haklarını koruma sözünü bir kez daha yinelemektedir” şeklinde konuşan Rıdvan, işgalciyle mücadelede iç cephenin sağlam olması için Hamas Hareketi’nin ulusal birlik ve bütünlüğü sağlamaya kararlı olduğunu ifade etti.

Siyonist işgalcinin Kudüs kentini Yahudileştirme ve kent halkını göçe zorlama girişimleri hakkındaki bir soruya verdiği cevapta, Siyonist işgalcinin ve hükümetinin bu ihlallerin bedelini mutlaka ödeyeceğini söyleyerek, “Filistin halkı kendini huzur ve güven içinde hissetmezken işgalcinin huzur ve güven içinde yaşamasını kabul edemeyiz” dedi.

“Kudüs’te yaşananlar hepimizi gerçek bir sorumlulukla karşı karşıya bırakmaktadır” diyen Rıdvan, Kudüs’ün tüm Müslümanlara ait olduğuna dikkat çekerek Kudüs’e destek için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (47) içerik yüklenmiştir.