FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS direniş seçeneğinden asla ayrılmayacaktır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Siyasi Birim üyesi Dr. Halil el-Hayye, Hamas hareketinin direniş seçeneğine bağlı olduğunu belirterek, Hamas ile direnişin hiçbir zaman birbirinden ayrılmayacak ikizler olduğunu ifade etti.

Gazze’nin Han Yunus şehrinde dün akşam (13 Ocak Çarşamba) yapılan konferansta konuşan el-Hayye şöyle dedi: “Düşmanın kibrini kıran ve burnunu yere sürten direniş işgal edilmiş toprakları kurtarıp asli sahiplerine geri vermeye kadirdir. Düşmanla savaşımız sınırlarla ilgili değil, düşmanın varlığıyla ilgilidir. Ya var olacağız ya da yok olacağız. Ama sonuçta biz üstün geleceğiz.”

“Malımıza, canımıza ve sahip olduğumuz her şeye de mal olsa direnişi asla bırakmayacağız” diyen el-Hayye, Filistin halkının içinde direniş akımının çok güçlü olduğunu ve halkın büyük çoğunluğunun yanı sıra dünyanın özgür ve onurlu insanlarının da direnişi desteklediğini söyledi.

Mısır’ın inşa ettiği çelik duvara da değinen el-Hayye bu konuda da şunları söyledi: “Hamas hareketi Mısır’ın güvenliğini elbette önemsiyor. Tarihin sizi, Gazze’ye ilaç ve gıda girişini engelleyen birileri olarak kaydetmesini ister misiniz? Berlin duvarı nasıl yıkıldıysa Allah’ın izniyle bu duvar da yıkılacaktır.”

Hamas’ın mültecilerin dönüş hakkından hiçbir zaman taviz vermeyeceğini belirten el-Hayye, işgal devletinin dayatmak istediği alternatif vatan düşüncesine de karşı olduklarını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.