FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS, direniş seçeneğini sürdürecek

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim Başkanı Halit Meşal, anlamsız barış görüşmelerini reddeden Hamas hareketinin Filistin halkının haklarını geri almak için direnişi esas alan yeni bir girişim başlatmaya niyetli olduğunu ve bütün Filistinli grupları buna davet edeceğini ifade etti.

Meşal, El-Cezire televizyonuna dün (18 Kasım Çarşamba) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “İşgalin devam ettiği, yerleşim birimi inşaatlarının sürdüğü, Amerikalı General Dayton nedeniyle Batı Yaka’da özgür bir iradenin olmadığı bir ortamda Filistin devletinden bahsetmek mümkün değildir.”

Halit Meşal devamla, Siyonistlerin inadı, Amerika’nın yanlı politikası, Filistin’deki iç bölünme ile Arap dünyasındaki zayıf tutum nedeniyle sözde barış görüşmelerinin vardığı noktanın garipsenmemesi gerektiğini belirtti.

Meşal sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu krizden çıkmanın tek yolu, istisnasız bütün Filistinli grupların direniş seçeneğini kabul etmesidir. Filistin devleti ilan etmek yanıltıcı olur. Çünkü Filistin toprakları işgalden kurtarılmadıkça Filistin devletinden bahsetmek hem anlamsız hem de imkânsızdır.”

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (1) içerik yüklenmiştir.