FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas: Direniş ve cihad yolunda yürümeye devam edeceğiz

İslami Direniş Hareketi (Hamas), hareketin kurucularından ve önde gelen liderlerinden Dr. Abdülaziz Er-Rantisi’nin onuncu şehadet yıldönümünde liderlerin açtığı direniş ve cihad yolunda yürümeye devam edeceklerini açıkladı.

Hamas Hareketi bugün (17 Nisan Perşembe) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, şehitlerin uğruna canlarını feda ettikleri haklara ve sabitelere bağlı kalacaklarını ifade eden Hamas Hareketi, Filistin’in tek bir karışından dahi taviz vermeyeceklerini söyledi.

Abdülaziz Er-Rantisi’nin şedahetinden on yıl sonra Filistin halkının direnişi güçlendirmeye ve zaferler kazanmaya devam ettiğini bildiren Hamas Hareketi, Apaçi helikopterinin sadece Er-Rantisi’nin bedenini vurabildiğini, hareketinin ve direniş projesinin ise Allah’ın izni ve yardımıyla işgalci düşmanı Filistin topraklarından çıkarana, Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı özgürlüğüne kavuşturana ve tüm Filistin toprakları üzerinde bağımsız Filistin devletini kurana kadar azimle ve sebatla yoluna devam edeceğini belirtti.

Hamas Hareketi bildirinin sonunda işgalcilerin liderlere yönelik suikastlarla Hamas’ı zayıflatacaklarını zannettiklerini fakat yanıldıklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.