FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS direniş yolunun doğruluğunu ispatladı

Filistin Kurtuluş Örgütü Siyasi Daire Başkanı Faruk Kaddumi, İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın takip ettiği direniş yolunun doğru yol ve doğru seçenek olduğunu ispat ettiğini belirterek, Filistin sahasında çalışan dış güçlerin Filistinli bazı grupları silahlı direnişi bırakmaya ikna ettiğini söyledi.

Ürdün’de çıkan El-Ğad gazetesine dün bir demeç veren Kaddumi şöyle dedi: “Filistin sahasında önemli gelişmeler var. Ulusal hakları geri almanın ve işgalcileri Filistin topraklarından atmanın yegane yolu silahlı direniştir”.
Kaddumi, bugün (19 Aralık Cumartesi) yayınlanan açıklamasında ayrıca şunları ifade etti: “Aslına bakılırsa Fetih ile Hamas arasında özde ihtilaf yoktur. Fakat dış güçlerin Filistin sahasını ifsat etmeleri yüzünden ihtilaflar büyükmüş gibi görünüyor. Dış güçler Filistinli bazı güçleri silahlı direnişi bırakmaya ve anlamsız görüşmelere başlamaya ikna etti”.

Filistin Merkez Kurulu’nun başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’ın başkanlık süresini yeni seçimlere kadar uzatması kararına da değinen Kaddumi şöyle dedi: “Bu karar hayali bir karardır. Yapılacak bir seçim var olan ihtilafları daha da körüklemekten başka bir işe yaramayacaktır”.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.