İşgalci İsrail RejimiFilistin

Hamas direnişçilerin ellerinin tetikte olmasını istedi

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistinli gruplar ile gençlik ve kadın faaliyetlerini sahada daha fazla birlikte hareket etmeye ve ortak liderlik oluşturmaya davet etti.

Gazze Şeridi’ndeki direniş güçlerinden de füzelerini her an düşman hedeflerine atmak için hazır bulundurmalarını isteyen Hamas, bugün öğleden sonra yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride, Kudüs’ün Eski Belde semtinde ve tarihi kapılarında toplanmaya devam edilmesi çağrısında bulundu.

Kudüslüleri özellikle sabah, yatsı ve teravih namazlarını Mescid-i Aksa’da kılmaya davet eden Hamas, Batı Şeria’da ve 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinlilerden Mescid-i Aksa’ya gitmelerini ve işgal güçlerinin engellemesiyle karşılaşmaları halinde barikatların önünde namaz kılmalarını istedi.

Hamas, Filistinlilerin yaşadığı tüm bölgelerde gece koruma komiteleri oluşturulması çağrısında bulunarak, Yahudi yerleşimci çetelerin Filistinlilerin yaşadıkları köylere ve kamplara sızarak saldırılar düzenleyebileceklerine dikkat çekti.

Gazze Şeridi’ndeki direnişçilerin ellerinin tetikte ve füzelerinin fırlatılmaya hazır olmasını isteyen Hamas, Filistin halkını ve Müslümanları mümkün olan her türlü yolla Kudüslülerin direnişine destek vermeye çağırdı.

Hamas, Kudüs’ün özgür insanların yönü olduğunu ve kendisini savunanları yükselteceğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ağustos 2021 (10) içerik yüklenmiştir.