FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS doğru temeller üzerinde iç barışın sağlanmasını istiyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi Muhammed Nezzal, Filistin davasının geleceğine umutla baktıklarını ve işgal rejiminin iki yıl önce başlattığı savaşı kaybettiğini belirterek, Hamas’ın Fetih’le yaşadığı ihtilafın aşiret mantığına dayanmadığını söyledi.

Furkan savaşının ikinci yıldönümü münasebetiyle Suriye’nin başkenti Şam’daki Yermuk mülteci kampında düzenlenen etkinliğe katılan Hamas Siyasi Birim üyesi Nezzal, “Bardağın dolu kısmına bakılmasını istiyoruz. Birçok nedenden ötürü Filistin davasının geleceğine umutla bakıyoruz. Öncelikle işgal rejimi Gazze savaşında kaybetti. Yine Gazze, direnmek istediğinde ve iradesini ortaya koyduğunda mağlup olmayacağını gösteren ümmetin iradesini ortaya koydu” dedi.

Düşmanla müzakereleri tercih eden Ramallah’ın kriz yaşadığını, bu takımın Filistin halkına ve davasına bir şey kazandırmadığını belirten Nezzal “Müzakerelerin başarılı geçmesi Filistin davasını olumsuz etkilerken, müzakerelerin başarısızlığı ise direniş ve direniş güçleri için bir kazanım ve zafer; görüşmeci takım için de hezimet olacak.”

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.