FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS doğrudan müzakere isteğini reddetti

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Sami Ebu Zuhri, ABD Başkanı Barak Obama’nın Batı Yaka’daki Fetih yönetimiyle Siyonist işgal devleti arasında doğrudan müzakerelerin başlaması yönünde yaptığı çağrıyı reddetti.

Ebu Zuhri, Fetih Hareketi’ni Siyonist işgalciyle hiçbir şekilde müzakereye girmemesi yönünde uyardı.

Hamas sözcüsü, bugün (7 Temmuz Çarşamba) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’nun ABD Başkanı Barak Obama ile görüşmesi sonrası yaptığı açıklamaların Amerika’nın Siyonist işgal devletine verdiği siyasi ve maddi desteğin gölgesinde mevcut Amerikan politikalarında herhangi bir değişiklik ümidinin olmadığını gösterdiğini söyledi.

Ebu Zuhri, “İşgalciyle yapılacak herhangi bir müzakereye katılmak ulusal bir cinayettir ve işgalciye halkımıza ve kutsal mekanlarımıza karşı saldırılarını sürdürmesi için destek anlamına gelecektir” dedi.

Obama’nın Gazze’ye uygulanan ablukanın hafifletilmesini övmesine de değinen Ebu Zuhri, ablukanın hafifletildiği iddiasının ablukayı güzel göstermek ve meşru hale getirmek için öne sürüldüğünü ifade etti.

Hamas sözcüsü, Gazze’ye uygulanan haksız abluka gerçekten kalkana kadar Gazze’ye uluslararası desteğin devam etmesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.