FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS düşmanla görüşme yapılmasını şiddetle reddetti

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri dün (20 Ağustos Cuma) yaptığı açıklamada, Amerikan yönetiminin işgal rejimiyle Fetih yönetimi arasında doğrudan görüşmelerin Eylül ayının başında Washington’da başlaması çağrısını reddettiklerini belirtti.

Dr. Ebu Zuhri açıklamasında şöyle dedi: “İşgal rejimiyle Fetih yönetimi arasında görüşmelerin doğrudan yapılması çağrılarını reddediyoruz. Bu çağrı ve çağrının ardından başlayacak süreçte alınacak kararlar hiçbir şekilde Filistin halkını bağlamayacaktır”.

Ebu Zuhri sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu çağrı, Annapolis (2007) gibi bir tecrübeyi de yaşadıktan sonra kesinlikle yeni bir oyun ve tezgâhtan başka bir şey değildir. Müzakerelerin bir yıl devam edeceğine dair bize söz verenler bu görüşmeleri yıllarca sürdürmüş ve sonuçta Filistin halkına hiçbir şey getirmemişti. Yaşadığımız bu süreç bizim müzakerelere karşı durmamızı zorunlu kılıyor”.

Amerika Dışişleri Bakanı Hillary Clinton dün yaptığı açıklamada, işgal rejimiyle Filistin tarafı arasında yapılacak doğrudan müzakerelerin Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ile Ürdün Kralı 2. Abdullah’ın katılımıyla Eylül ayı başında Washington’da başlayacağını duyurmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Mart 2023 (35) içerik yüklenmiştir.