Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Hamas: Ebu Leyla, El-Bergusi, Cerrar ve Nealive Gibi Direnişçileri Hatırlattı

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Selfit vilayetindeki Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarında gerçekleştirdiği eylemle üç Siyonistin ölümüne yol açan 19 yaşındaki Ömer Ebu Leyla’nın şehit olduğunu açıkladı.

Hamas, dün (19 Mart Salı) geç saatlerde yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan bildiride, Ebu Leyla’nın gerçekleştirdiği eylemin işgal rejimi güvenlik birimlerini rezil ettiğini söyledi.

Eylemin Batı Yaka’nın çarpan kalbini temsil ettiğini kaydeden Hamas, Filistinli direnişçinin kurşunlarının Mescid-i Aksa, Kudüs ve Filistin halkına yönelik cinayetlerini sürdüren işgalcilerin gururunu darmadağın ettiğini belirtti.

Bildiride ayrıca şu ifadeye yer verildi: “İşgalcilerin Filistin davasını tasfiyenin önünde engel kalmadığını düşündükleri bir vakitte Ömer kahramanca çıkıp topraklarını savundu ve Filistinlilerin işgal rejiminin boğazına tıkanan kırılmaz bir diken olmaya devam edeceklerini gösterdi.”

Hamas, Selfit eyleminin ve Filistinli gencin işgal güçleriyle girdiği çatışmanın Filistin halkının toprakları üzerindeki hakkına olan inancını ve son damlasına kadar işgale direniş kararlılığını yansıttığını kaydetti.

Ömer Ebu Leyla’nın da şehitler kervanına katıldığını bildiren Hamas, Filistinli gencin Eşref Nealive, Asım El-Bergusi, Salih El-Bergusi ve Ahmed Cerrar gibi kahraman direnişçilerin hatıralarını canlandırdığını ifade etti.

Hamas, şehidin sabırlı ailesi ile Ömer gibi kahramanlar yetiştiren Selfit ve Batı Yaka halkını selamladı.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ekim 2022 (25) içerik yüklenmiştir.