FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS: Eilat ve Akabe’ye atılan füzelerle ilgimiz yok

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyonistlerin işgal altındaki topraklardaki Ümmü’r-Raşraş (Eilat) kentine ve Ürdün’ün Akabe kentine atılan füzeleri Hamas üyesi direnişçilerin attığı yönündeki suçlamalarını şiddetle reddetti.

Hamas Hareketi, direniş eylemlerinin sadece Siyonist işgal güçlerine karşı ve işgal altındaki Filistin topraklarıyla sınırlı olduğunun altını çizerek, hareketin direniş geçmişinin bunun en iyi kanıtı olduğunu söyledi.

Hamas Hareketi dün (4 Ağustos Çarşamba) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride, Hamas’ın dost ve kardeş Arap ülkelerinin egemenlik ve güvenliğine gösterilen özene dikkat çekildi.

Bildiride ayrıca, hareketin özellikle Mısır ve Ürdün gibi komşu Arap ülkelerinin egemenliğine ve güvenliğine önem verdiği ifade edildi.

Asılsız yere direnişin suçlanmasını isteyen Siyonist basının tuzağına düşülmemesi uyarısında bulunan Hamas, Siyonist işgalcinin Kudüs’te, Batı Yaka’da ve Gazze’de Filistin halkına karşı işlediği cinayetleri hatırlattı.

Hamas Hareketi, Filistinli bir kaynağın atılan füzelerle ilişkisi olduğu şeklindeki açıklamalarını da şiddetle kınayarak, bu tavrın siyasi garezden ve düşmanı Hamas’a karşı kışkırtma arzusundan kaynaklandığını söyledi.

Hamas Hareketi liderlerinden Dr. Salah El-Berdevil de dün yaptığı açıklamada, Eilat ve Akabe kentlerine atılan füzelerin ardında Filistinli direniş gruplarının olduğunu söyleyen Mısır güvenlik güçlerinin açıklamalarının çelişkili olduğuna işaret ederek, bu tür açıklamalarla Siyonist işgalciye Gazze’ye saldırı bahanesi verilmemesi gerektiğini kaydetmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2023 (15) içerik yüklenmiştir.