FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas: En-Necah üniversitesi seçimleri baskıların başarısız olduğunu gösterdi

İslami Direniş Hareketi (Hamas), öğrenci grubu El-Kutletu’l-İslamiyye’nin Nablus kentindeki En-Necah Üniversitesi Öğrenci Konseyi seçimlerinde 33 sandalye kazanmasının büyük bir zafer olduğunu açıkladı.

Hamas Hareketi sözcüsü Fevzi Burhum, bugün (24 Nisan Çarşamba) konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, seçim sonuçlarının öğrencilerin kendilerini savunan programın etrafında kenetlendiğini gösterdiğini söyledi.

En-Necah Üniversitesi Öğrenci Konseyi seçimlerinde elde edilen zaferin işgal güçlerinin ve Batı Yaka güvenlik birimlerinin Hamas’a yönelik baskı ve gözaltı politikasının başarısız olduğunu ve Filistin halkının iradesini kıramadığını gösterdiğini ifade eden Burhum, sonuçların Batı Yaka’da Hamas’ı tamamen yok etmek isteyenlere verilen en güzel mesaj olduğunu belirtti. Burhum, Hamas’ı tabanından koparmayı planlayanların hesaplarını gözden geçirmeleri gerektiğini ifade etti.

Hamas Hareketi, En-Necah Üniversitesi Öğrenci Konseyi seçimlerinde alınan sonuçlar münasebetiyle Filistin halkını ve öğrencileri kutladı.

En-Necah Üniversitesi’nde dün yapılan seçimlerde Fetih Hareketi öğrenci grubu “Eş-Şebibe” 6990 oy alarak 43 sandalyeye sahip olurken, Hamas Hareketi öğrenci grubu El-Kutletu’l-İslamiyye ise altı yıl sonra ilk kez katıldığı seçimlerde 5365 oyla 33 sandalye kazandı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (35) içerik yüklenmiştir.