FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS esir değişimini şartlarını kabul ettirecektir

Siyonist işgal devleti elinde esir bulunan Hamas komutanlarından Abdunnasır Atallah, direniş ve sebat dinamiklerine sahip olan Hamas hareketinin esirler konusunda işgal yönetimine kendi şartlarını kabul ettirebilecek durumda olduğunu ifade etti.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önemli simalarından ve hareketin karar mercilerinden biri olan esir komutan Abdunnasır Atallah bugün (27 Mart Cuma) gönderdiği özel açıklamada şunları ifade etti: “Hamas hareketindeki karar mercilerinden hiçbiri Siyonistlerin esir mübadelesinden geri adım atmasından etkilenmedi. Şayet hareketin tutumunda bir değişiklik olmuşsa o da, hazırladığı esir listesine yenilerini eklemek şeklide olmuştur.”

Siyonist işgal yönetimindeki idarecilerin en önemli sorununun, uzun süre savaştıkları Hamas hareketinin mantığını kavrayamamaları olduğunu söyleyen Atallah, “Onların iyi ders alması gerekir. Biz geri adım atmayı bilmeyen bir hareketiz. Sabitelerimiz üzerinde kararlı bir şekilde kalmaya devam ediyoruz.”

Hamas’ın serbest bırakılmasını istediği esirlere de değinen Atallah şöyle devam etti: “Serbest bırakılmasını istediğimiz kişiler, gayrı meşru bir varlığa karşı savaşan savaşçılardır. Hepsi kendi topraklarından esir alındılar. Dolayısıyla biz olanaksız bir şeyi talep etmiyoruz. Biz sadece hakları uğruna esir alınmış olan, bunlardan da özellikle ağır ceza alanların serbest bırakılmalarını istiyoruz.”

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2022 (24) içerik yüklenmiştir.