FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas, Fetih’in başka ülkelerin içişlerine karışma ithamlarını reddetti

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Fetih Hareketi’nin Hamas’ın başka ülkelerin içişlerine karıştığı yönündeki asılsız iddialarını bir kez daha yalanlayarak, Fetih’e ucuz siyasi manevralara ve asılsız ithamlara son vermesi uyarısında bulundu.

Hamas Hareketi, konuyla ilgili dün (3 Temmuz Çarşamba) yayınladığı bildiride, Fetih Hareketi’nde birçok kişinin son dönemlerde çeşitli vesilelerle açıklamalarda bulunarak Hamas’ı başka ülkelerin içişlerine karışmakla suçladığı ifade edilerek, bu açıklamaların amacının Hamas’ın imajına zarar vermek olduğu belirtildi.

Fetih Hareketi’nden yapılan bu tür kasıtlı açıklamaları şiddetle kınadıklarını bildiren Hamas Hareketi, iddiaların asılsız olduğunu ve hiçbir somut gerekçeye dayanmadığını söyledi.

Bildiride, Hamas Hareketi’nin daima Filistin halkını başka ülkelerin iç sorunlarına karışmaktan uzak tutmak için çalıştığına dikkat çekilerek, Sayda ve Ayn El-Hulve Kampı’nda olduğu gibi kan dökülmesini önlemek ve iç barışın korunmasını sağlamak için gayret gösterdiği ifade edildi.

Hamas Hareketi, tarihin sayfalarını açmak ve Fetih Hareketi’nin geçmişte başka ülkelerin içişlerine karışarak Filistin halkını nasıl zor durumda bıraktığını hatırlatmak istemediklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Haziran 2022 (22) içerik yüklenmiştir.