FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas: Filistin direnişini destekleyen halkları utandırmayacağız

İslami Direniş Hareketi (Hamas), vatanın güvencesi olmaya devam edeceklerini, Filistin halkının davasını ve kahraman direnişini desteklemek için milyonlarca kişiyle meydanlara çıkan halkları utandırmayacaklarını söyledi.

Hamas Hareketi, Fetih Hareketi’ni ve medyasını da uyararak, Hamas’ın Arap ülkelerinin iç işlerine karıştığını iddia eden asılsız haberler yaymaktan vazgeçmelerini istedi.

Hamas Hareketi tarafından (8 Temmuz Pazartesi) yayınlanan bildiride, son dönemde Fetih Hareketi’nin ucuz ve fırsatçı söyleminin yoğunlaştığı ifade edildi.

Hamas’a yönelik karalama kampanyasının Ramallah yönetiminin siyasi, toplumsal, ekonomik ve ahlaki acziyetinin ve utancının üstünü örtme amacı taşıdığını bildiren Hamas Hareketi, “Fetih medyasının oklarını Hamas’a ve liderlerine çevirmekten başka işi yok” dedi.

Fetih liderlerinin Hamas aleyhine yürütülen karalama kampanyasına ve hareketle ilgili asılsız haberler yayınlanmasına karıştıklarını gösteren somut belgeler olduğunu bildiren Hamas Hareketi, Fetih liderlerinin söz konusu yalan haberleri Mısır medyasına servis ettiklerini söyledi.

Hamas Hareketi, Mısır ile kardeşlik köprülerinin yıkılmasının sadece Hamas’a ve direnişe değil tüm Filistin halkına zarar vereceğine dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.