FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas: Filistin toprakları özgürlüğe kavuşuncaya kadar direnişi sürdüreceğiz

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin topraklarının her bir karışına bağlı olduklarını ve hiçbir şekilde topraklardan ve kutsal değerlerden taviz verilemeyeceğini bildirerek, işgal rejiminin emri vaki oluşturma ve gerçekleri gizleme planlarının başarılı olamayacağını söyledi.

Hamas Hareketi, bugün (30 Mart Pazar) “Toprak Günü”nün 38’inci yıldönümü münasebetiyle bir bildiri yayınladı.

Bildiride, “1976’da bugün Filistin halkı El-Müselles’te, El-Celil’de ve En-Nakab’ta toprağına göz koyan işgalcilere ve planlarına karşı ayaklandı ve çıplak elleriyle işgal güçlerine karşı koydu. Bazıları şehit oldu, bazıları yaralandı. Tertemiz kanları, işgalciyle özgürlüğe kadar sona ermeyecek bir savaşı ateşledi” ifadelerine yer verildi.

Filistinlilerin 1976’daki intifadalarının üzerinden 38 yıl geçmesine rağmen işgal rejiminin toprak gaspını ve Yahudileştirme faaliyetlerini sürdürdüğünü, Filistinlileri göçe zorladığını bildiren Hamas Hareketi, buna karşılık Filistin halkının toprağa bağlılığının da her geçen gün arttığını ifade etti.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin pazarladığı çerçeve anlaşmasını kabul etmenin şehitlerin kanlarına ihanet anlamına geleceğini belirten Hamas Hareketi, işgal rejiminin gündeme getirdiği alternatif vatan önerisini de kesinlikle reddettiklerini açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Haziran 2021 (30) içerik yüklenmiştir.