FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS, Filistin’in umudu olduğunu gösterdi

Siyonist zindanlarda bulunan milletvekili Nayif er-Recub, İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın kuruluş yıldönümü münasebetiyle yaptığı kutlamaların, onun Filistin’in umudu ve ümmetin de ruhu olduğunu ortaya koyduğunu belirterek, Fetih’in düşmanla sürdürdüğü anlamsız görüşmelerin ise vakit kaybetmekten başka bir şeye yaramadığını ifade etti.

Milletvekili Recub bugün (17 Aralık Perşembe) yayınladığı açıklamada şunları ifade etti: “Hamas 22. kuruluş yıldönümü münasebetiyle Gazze’de düzenlediği etkinlikle dost ve düşmana şu mesajları verdi: Hamas Filistin halkının adresi ve seçimidir. İşgal güçleriyle Fetih’in Batı Yaka’da Hamas’a saldırmaları Hamas’ın Filistin halkının kalbinde daha fazla yer etmesine neden oldu. Hamas ve ona bağlı direniş Filistin halkının umudu ve ümmetin de ruhudur. Fetih’in anlamsız barış görüşmelerini sürdürme tercihi artık hiç kimseyi ikna etmiyor.”

Abbas milislerinin Batı Yaka’da Hamas mensuplarına yönelik sürdürdüğü baskılara da değinen Racub şöyle dedi: “Abbas milislerinin Batı Yaka’nın bütün şehir, kasaba, köy ve mülteci kamplarında sürdürdüğü baskınları büyük bir üzüntüyle takip ediyoruz. Toplumun ileri gelenleriyle, kadın ve çocukların bile tutuklandığını duyduğumuzda üzüntümüz daha da artıyor.”

Halkların tercihlerinin hiçbir zaman baskı ve tehditlerle değişmeyeceğini söyleyen Recub, “Aksine baskılar bunun kök salmasını ve güç kazanmasını sağlar. Batı Yaka’da inanlık dışı uygulamalara imza atan Fetih’i uyarıyoruz. Bu tutum onu halktan uzaklaştırmaktan başka bir şeye yaramayacaktır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (16) içerik yüklenmiştir.