HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

Hamas: Filistinli şehitlerin kanı ayaklar altına alınmasına izin vermeyeceğiz

 Filistin İslami Direniş Hareketi, Hamas’ın liderlerinden İsmail Rızvan, Cenin taburunun üyelerinden “Muhammed El-Saadi” ve “Naim El-Zübeydi”nin şehit edilmesine tepki olarak şunları vurguladı: “Direnişini genişleten kahraman Cenin halkını, Kudüs’ü, Mescid-i Aksa’yı ve tüm Filistin’i savunanları kutluyorum.” 
Rızvan: “Şehitlerin kanı hiçbir zaman ayaklar altına alınmayacak ve işgalcilere karşı direniş ve çatışmayı şiddetlendirecek bir sebep olacaktır. Siyonistlerin Cenin’deki cinayeti de cevapsız kalmayacaktır” diye ekledi. 
Rızvan, Direniş seçeneğini her zaman destekleyen Filistin halkına teşekkür ederek şunları vurguladı: “Direniş bu cinayete karşı kendisine uygun bir şekilde cevap verecektir.”
Bu olayın ardından Siyonist işgaline karşı mücadele ve direnişin yoğunlaştırılması gerektiğini vurguladı.
Bu perşembe sabahı, Siyonist güçlerin Cenin kampına (Batı Şeria’nın kuzeyinde) saldırdığı sırada, Direnişin savaşçıları onlar ile silahlı çatışmaya girdiğini belirtmek gerekir. Bu şiddetli çatışmaların ardından Cenin taburunun komutanlarından “Mohammed Ayman Al-Saadi” (26 yaşında) ve bu tabur üyelerinden “Naim Jamal Zübeydi” (27 yaşında) şehit düştü.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (27) içerik yüklenmiştir.