FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS gazileri onurlandırdı

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) dün akşam (21 Aralık Pazartesi) Tellu’l-İslam bölgesinde bulunan Bera bn. Azib Camii’nde bir etkinlik düzenleyerek Gazze savaşında sakat kalan Filistinli vatandaşları onurlandırdı.

Etkinliğe Gazze’nin güney bölgesindeki Hamas liderleriyle, savaşta sakat kalanlar ve yakınları katıldı. Hamas liderleri etkinliğe katılan gazilerin dertlerini dinleyip, hayatlarını normal bir şekilde sürdürmeleri için yardımda bulunacaklarına dair güvence verdiler.

Etkinliği koordine eden Cemal Şubbane, gazilerin onurlu duruşlarıyla ilgili bir görüntüyü seyrettirerek, bu insanların işgale karşı direndiklerini belirterek, “Bu kardeşlerimiz yaralanıp sakat kaldıktan sonra bile fedakârlıkta bulunmaya devam ettiler. Buradaki diğer insanlar gibi hayatlarını sürdürdüler. Bunlardan üniversiteyi bitirenler olduğu gibi, bazıları yine işlerinin başına geri döndü” şeklinde konuştu.

Etkinliğin sonunda gazilere değişik hediyeler dağıtılırken, aileler de Hamas hareketinin kendileriyle ilgilenmesinden memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.