FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS, Gazze’de toplu düğün yapmaya hazırlanıyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Cibaliye Kampı’nda Filistin Başbakanı İsmail Heniyye’nin gözetiminde düzenlenecek toplu düğün törenine hazırlanıyor.

Törenle Filistin halkının çeşitli kesimlerinden 400’ü aşkın damat adayının dünya evine gireceği bildirildi.

Toplu düğünden yararlanmak isteyen bekar gençlerin 10 gün süren başvuru süresince kayıtlara yoğun ilgi gösterdiğini bildiren yetkililer, Siyonistlerin Gazze’ye açtığı son savaşın ardından Hamas Hareketi’nin toplu düğün töreni için hazırlıklara başladığını açıkladı.

Hamas liderlerinden İbrahim Salah, düğün töreninin en güzel şekilde yapılması için hareketin komisyonlar teşkil ettiğini belirterek, “Filistin halkının tüm acılara ve yaralara rağmen sevinebildiğini tüm dünyaya göstermek için bu düğün törenini düzenliyoruz” dedi.

Hamas Hareketi’nin düğün törenine katılacak damat adaylarına evliliğin yükünü hafifletmek için çeşitli hediyeler takdim edeceğini bildiren Salah, ekonomik şartların ve ambargonun evliliği zorlaştırdığına işaret etti.

Hamas Hareketi tarafından düzenlenecek toplu düğün töreninin bu ayın sonunda yapılmasının planlandığını ve Şeyh Zayed kentinde 1000 metrekarelik tören alanının mühendislerden oluşan teknik ekip tarafından hazırlanmakta olduğu bildirildi.

Düğün törenine Filistin halkının çeşitli kesimlerinden sivil ve resmi önemli şahısların katılmasının beklendiği ve törende birlik ve bütünlük mesajı verileceği ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.