FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS : Güçlü bir misilleme yapılacaktır

Filistin Meclisindeki Değişim ve Islah Grubu, Filistin direnişinden Kassam komutanı Dudin’in şehit edilmesine güçlü bir misillemede bulunmasını, direnişe karşı komplo kuranlarla düşmanla işbirliği içinde olanlara karşı da kararlı ve sert olmalarını istedi.

Dudin’in katledilmesi üzerine dün (28 Mayıs Perşembe) bir açıklama yapan Hamas parlamento grubu, cinayeti şiddetle kınadığını belirterek, işgal güçlerinin işlediği bu cinayetin düşmanın terör zihniyetini ve Filistin halkının kanını akıtma mantığını yansıttığını ifade etti.

Açıklamanın devamında bu cinayetin Abbas güçlerinin direniş mücahitlerini takip etmek, kovalamak, tutuklamak ve silahlarına el koymak için düşmanla yaptığı kirli işbirliğinin bir sonucu olduğunu belirtti.

Açıklamada devamla şunlar ifade edildi: “Batı Yaka’yı direniş gücünden mahrum bırakan güvenlik işbirliği olmasaydı, işgal güçleri burada baskı ve terörü bu denli sürdürmezdi. Şehidin pak kanı onu takip eden ve yakalamak için gece gündüz çalışan vatanseverlikle kendilerini ve başkalarını kandıran insanların alnında kara bir leke olmaya devam edecektir.”

Açıklamada ayrıca, düşman güçlerinin tank ve toplarıyla şehidin bulunduğu evi sarıp onunla çatışmasının, ardından da şehit etmesinin, Hamas hareketinin Filistin halkının yüreğinde yaşamaya devam ettiği ve Filistin’in yalçın dağları kadar dimdik ayakta olduğunu gösterdiği belirtildi.

Hamas grubu açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verdi: “Filistin halkının tercihi Cihad ve direniştir. Şehit kanları bu halkın ağaçlarını sulamaya devam ediyor. Bir komutanın şahadeti bin komutanı doğuracaktır. Bu cinayetten ve cinayetin neden olacağı gelişmelerden tamamıyla işgal güçleri sorumlu olacaktır.”

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (55) içerik yüklenmiştir.