FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS halka yardım dağıttı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) saldırılardan zarar gören ve muhtaç ailelere destek kapsamında Umut Mahallesi’nde yüzlerce aileye ayni ve nakdi yardım yapıldığını açıkladı.

Hamas bölge temsilcisi, hareketin fakir ailelere, işsizlere ve muhtaç öğrencilere her türlü desteği sağlamak için çalışmalarını sürdüreceğini bildirdi.

Hamas Umut Mahallesi Teşkilatı Basın Merkezi’nden dün (19 Haziran Cuma) yapılan açıklamada, 100 aileye birer çuval un ve 25’er dolar ve 143 ihtiyaç sahibi ailenin her birine 100 dolar dağıtıldığı açıklandı.

Bildiride ayrıca, 20 fakir aileye 50’şer dolar, 35 fakir aileye 25’er dolar ve 190 muhtaç aileye 50’er dolar dağıtıldığı, ayrıca savaşta zarar gören ailelere 15 varil su dağıtıldığı belirtildi.

Basın Merkezi tarafından hazırlanan ve Hamas Hareketi’nin bölgedeki insani faaliyetlerini anlatan raporda, altı ayda bölgedeki fakir ve muhtaç 592 aileye 56 bin dolar yardım yapıldığı bildirildi.

Raporda, yardımların çoğunun Gazze Savaşı sırasında evleri yıkılan ailelere yapılan acil yardımlar olduğuna işaret edilerek, 25 aileye 27 bin dolar mali yardımda bulunulduğu, 45 aileye gıda ve elbise yardımı yapıldığı ve 11 yaralıya mali yardımda bulunulduğu ifade edildi.

Savaş sırasında hareketin bölge teşkilatının vatandaşların sıkıntılarını hafifletmek için büyük bir çaba gösterdiğinin belirtildiği raporda, bölgede kriz komitesi oluşturularak evleri yıkılanlara barınak sağlandığı, yardımların ulaşmasının kolaylaştırıldığı ve mühendislerden oluşan bir ekiple hasar tespiti yapıldığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (64) içerik yüklenmiştir.