FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas Hareketi, Fetih medyasının yaydığı asılsız haberleri yalanladı

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Fetih Hareketi medyasının Hamas içindeki farklı kanatlar arasında anlaşmazlık olduğuna dair yaptığı haberlerin asılsız olduğunu belirterek, Fetih medyasının Hamas’ın imajına ve birliğine zarar vermek için bu tür iftira ve yalan haberler yapmayı huy edindiğini söyledi.

Hamas Hareketi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Fetih Hareketi’ne ait Palestine Press adlı sitenin Mahmud Ez-Zehhar’ın Gazze dışına çıkmasının yasaklandığını ve Ez-Zehhar’ın Hamas’ın diğer liderleriyle anlaşmazlık yaşadığını iddia eden haberinin Hamas’ı ve liderlerini karalama kampanyasının devamı niteliğinde olduğunu ifade etti.

Fetih Hareketi medyasının Hamas ile ilgili yalan haberleri ve kara propagandayı kimin hesabına yaptığını soran Hamas Hareketi, aynı medyanın işgalcinin Batı Yaka’daki cinayetleri ve Yahudileştirme faaliyetleriyle, işgal zindanların yatan esirlerin çektiği sıkıntılarla ilgili tek bir haber dahi yaptığının görülmediğini belirtti.

Bildiride ayrıca, Hamas Hareketi’nin liderleri ve üyeleriyle birlik ve bütünlük içinde olduğu ve mücadelesinin işgalciye yönelik olduğu ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Temmuz 2022 (17) içerik yüklenmiştir.