İslami Davet

Hamas Hareketi Filistinlilerden Bugün Mescid-i Aksa’ya Gitmelerini İstedi

21 Eylül 2017 16:03

İslami Direniş Hareketi (Hamas), fanatik Yahudi cemaatlerin teşvikiyle Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye hazırlanan Yahudi yerleşimcilere karşı koymak üzere bugün (21 Eylül Perşembe) Filistinlilerden Mescid-i Aksa’ya gitmelerini istedi.

Hamas medya sorumlusu Eymen Ebu Halil, fanatik Yahudi cemaatlerin çağrılarının Müslümanların duygularını incitici nitelikte olduğunu belirterek, mümkün olan her türlü yolla yerleşimcilerin baskınlarına karşı konulması çağrısında bulundu.

Mescid-i Aksa’nın Yahudi yerleşimcilerin saldırısına uğradığını, zaman ve mekan bakımından ikiye bölünmek istendiğini kaydeden Ebu Halil, bu durumun Filistin halkının ciddi bir duruş sergilemesini ve işgalcilere Mescid-i Aksa’nın kırmızıçizgi olarak kalmaya devam edeceği mesajı vermesini gerektirdiğini söyledi.

Hamas lideri, Mescid-i Aksa’yı hedef alan saldırılara Filistinlilerin birlik ve bütünlük içinde karşı koymalarını isteyerek, işgal hükümetinin Müslümanların duygularını dikkate almadan bu saldırıları düzenlediğini bildirdi.

Batı Yaka’daki direnişten ve Kudüs’teki intifada gençlerinden de işgalcileri dizginlemelerini isteyen Ebu Halil, Batı Yaka’da Filistin halkına ve kutsal değerlerine, özellikle de Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına maruz kalan Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılar karşısında sessiz kalınamayacağını dile getirdi.

Hamas Hareketi Filistinlilerden Bugün Mescid-i Aksa’ya Gitmelerini İstedi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık