FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas Hareketi, İslam ülkelerinden Mescid-i Aksa’yı korumalarını istedi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) bugün Mısır’ın başkenti Kahire’de toplanan İslam Ülkeleri Zirvesi’nden Mescid-i Aksa ve Kudüs kenti için acilen koruma önlemleri almasını istedi.

Kudüs halkının pratik adımlarla desteklenmesi ve işgalcinin uygulamalarını açıkça kınayan politikalar benimsenmesi gerektiğini ifade eden Hamas Hareketi, Birleşmiş Milletler’e ve uluslararası kurumlara üzerlerine düşen sorumluluğu üstlenmeleri çağrısında bulundu.

Hamas Hareketi bugün (6 Şubat Çarşamba) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Filistin halkının ve kutsal değerlerinin Siyonist işgal güçlerinin şiddetli saldırılarına ve büyük ihlallere maruz kaldığına, bu ihlaller karşısında ise uluslararası toplumun sessizliğine değinerek Filistin davasının tasfiye edilme girişimlerine dikkat çekti.

Arap ve İslam ülkelerinin Filistin direnişini desteklemek üzere ortak bir strateji belirlemelerini isteyen Hamas Hareketi, Siyonist işgal rejimine yönelik siyasi ve ekonomik boykot politikalarının da etkin hale getirilmesi çağrısında bulundu.

Hamas Hareketi, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üyesi ülkelerden de Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukayı bir seferde ve sonsuza kadar kaldırmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.