FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas Hareketi, korsan İsrail işgal yönetiminin yahudileştirme projelerini kınadı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) işgal yönetiminin Yahudi yerleşim birimi inşasını ve Yahudileştirme faaliyetlerini sürdürmesini kınayarak, uluslararası toplumu batı Yaka ve Kudüs’teki konut inşasını ve Yahudileştirme faaliyetlerini durdurması için işgal yönetimine baskı yapmaya davet etti.

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne de çağrıda bulunan Hamas Hareketi, Yahudi yerleşim birimi inşasına karşı cesur bir tavır takınmasını ve işgal rejimiyle sözde ekonomik barış planına kanmamasını istedi. Hamas Hareketi, işgalciyle ilişkileri normalleştirme ve teslimiyet planlarının işgal rejimine hizmet edeceğini ve işgal güçlerinin Filistinlilere yönelik cinayetlerini durdurmayacağını söyledi.

Hamas Hareketi, işgal yönetiminin Batı Yaka’da Yahudi yerleşkelerini genişletme ve yüzlerce yeni konut inşa etme kararı ile Mescid-i Aksa çevresinde yürütülen kazı çalışmaları üzerine bugün (13 Haziran Çarşamba) yaptığı açıklamada, işgal yönetimini Yahudi yerleşim birimi inşası ve Yahudileştirme faaliyetleri konusunda uyardı.

Hamas açıklamasında, işgal yönetiminin gücü ne kadar olursa olsun tarihi gerçekleri değiştiremeyeceğini ifade ederek, Filistinli grupları Filistin halkının beklentisi doğrultusunda uzlaşıyı gerçekleştirmeye çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2023 (11) içerik yüklenmiştir.