FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas Hareketi, Lübnan’da Fetih Liderine Düzenlenen Suikastı Kınadı

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Fetih Hareketi liderlerinden Talal Belavine’nin Lübnan’ın güneyindeki Aynu’l-Hulve Mülteci Kampı’nda suikast ile öldürülmesini kınadı.

Hamas Hareketi, dün akşam (25 Temmuz Cumartesi) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Belavine’nin öldürülmesini ve Aynu’l-Hulve Mülteci Kampı’ndaki tüm suikastları kınadığını açıkladı.

Kampta olayların kontrolden çıkmaması için Lübnan’daki Filistin Güvenlik Yüksek Komitesi ve Filistinli grupların liderleriyle en üst düzeyde görüşmelerin yürütüldüğünü ifade eden Hamas, faillerin tespit edilmesi ve kampın kanlı bir iç savaşa sürüklenmemesi için çabaların sürdüğünü bildirdi.

Adını açıklamak istemeyen Lübnanlı bir güvenlik yetkilisi, kimliği belirsiz kişilerin “El-Ürdüni” lakaplı Fetih lideri Talal Belavine’yi Aynu’l-Hulve Mülteci Kampı’nda üzerine kurşun yağdırarak öldürdüğünü belirtmişti.

Saldırıda, Fetih liderinin koruması ve yeğeni Şaban Belavine de hayatını kaybederken, üçüncü bir Filistinlinin de yaralandığı ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.