AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas Hareketi, Mısır medyasındaki karalama kampanyasını kınadı

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Mısırlı bazı medya organlarının ideolojik ve politik nedenlerle Hamas aleyhine yürüttüğü karalama kampanyasını kınayarak, kampanyanın arkasında asılsız haberler üretilmesi için büyük paralar harcayan kirli çevrelerin bulunduğunu söyledi.

Hareketin ve mücahitlerinin ismini Mısır’daki iç krizlere veya politik kavgalara bulaştırma girişimlerini şiddetle eleştiren Hamas, başta Mısır olmak üzere hiçbir Arap ülkesinin içişlerine karışmama prensibine daima bağlı kalacaklarını bildirdi.

Hamas Hareketi, bugün (27 Haziran Perşembe) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Mısır halkıyla ve yönetimiyle ilişkilerinin güçlü olduğuna işaret ederek, Mısır halkı ve yönetimiyle Hamas Hareketi’nin arasını açmayı hedefleyen bu tür kirli kampanyaların kesinlikle başarıya ulaşamayacağını ve Hamas’ın Mısır ile ilişkilerinin güçlü olmaya devam edeceğini söyledi.

Mısır’dan Hamas’a resmi olarak herhangi bir suçlama yöneltilmediğini bir kez daha hatırlatan Hamas Hareketi, Mısır’daki tüm siyasi partileri Filistin davasına destek olmaya, Filistin’e ve direnişine zarar vermeye çalışanları dışlamaya davet etti. Bildiride, Hamas’ın Mısır’ın istikrar ve güvenliğine zarar gelmesine izin vermeyeceği ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.