FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas Hareketi Nablus’ta Kuruluş Yıldönümünü Kutladı.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) 30’uncu kuruluş yıldönümünü dün binlerce kişinin iştirakiyle Nablus’ta kutladı.

Kılınan Cuma namazından sonra başlayan etkinliğe Nablus’un içinden ve dışından çok sayıda kişinin katıldığı belirtildi.

Etkinlikten önce Cuma hutbesini irad eden Hamas liderlerinden Şeyh Nasuh Er-Ramini, Trump’ın aptallığıyla, Filistin halkına pusulasını Kudüs’e çevirmek ve yeniden direnişe dönmek için bu hediyeyi verdiğini söyledi.

Filistin halkına ve Filistinli gruplara çağrıda bulunan Şeyh Nasuh Er-Ramini, bölünmeyi sonlandırmak ve Kudüs’ü savunmak amacıyla birlik olmak için doğan bu fırsatı değerlendirmede acele etmelerini ve (Trump’ı kast ederek) çağın Hülagû’sunun aldığı kararı geçersiz kılmalarını istedi.

Namazdan sonra başlayan etkinlik, okunan marşlar ve atılan sloganlarla devam etti.

Etkinliğe telefonla katılan Hamas lideri İsmail Heniyye, toplanan halkı selamladıktan sonra Kudüs’ün bütün cephe ve halkları harekete geçiren ana damar olmaya devam edeceğini belirterek, “Amerika’nın Kudüs kararının bir anlamı yoktur. Kudüs herkese ve aldıkları kararlara rağmen Arap olmaya devam edecektir. Bu konuda söz sahibi, Kudüs halkı ve gerçek sahipleridir” dedi.

Şehitleri selamladıklarını belirten ve Nablus şehitlerinden bazılarının isimlerini de anan Heniyye, Nablus’un dün olduğu gibi bugün de kahramanlık ve cihad meydanı olduğunu ifade etti.

Gençlerin El-Kassam Tugaylarının kıyafetlerini giyerek Ebabil insansız hava aracı ve füze maketleri taşımaları dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 31 Temmuz 2021 (25) içerik yüklenmiştir.