FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas Hareketi, Yıllar Sonra İlk Kez Batı Yaka’da Kuruluş Yıldönümünü Kutlayacak

İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgal altındaki Batı Yaka’nın Nablus kentinde yaşayan Filistinlileri Hamas’ın 25. kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenecek yürüyüş ve etkinliğe katılmaya davet etti.

Hamas Hareketi, yürüyüşün 13 Aralık Perşembe günü ikindi namazından sonra Nablus kentindeki En-Nasr Camisi’nden başlayacağını ve kent merkezindeki Eş-Şüheda Kavşağı’na doğru gideceğini bildirerek, Hamas Hareketi’nin 25. kuruluş yıldönümünün “Siccil Taşı” adıyla düzenlenecek etkinlikle kutlanacağını söyledi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, etkinliklerin şehitlere vefa, esirlere ve direnişe destek olduğu ifade edildi.

Filistin’de iç bölünmenin meydana geldiği 2007 yılından bu yana işgal altındaki Batı Yaka’da Hamas Hareketi’nin kuruluş yıldönümü kutlamaları düzenlenmemişti. Gözlemciler, Batı Yaka’da yeniden Hamas Hareketi’nin faaliyetlerinin görülmesinin Filistin sahasında oluşan olumlu havanın neticesi olduğunu söyledi. Bu arada Fetih Hareketi de 47. kuruluş yıldönümünü Gazze Şeridi’nde “Devlet ve Zafer” adıyla düzenleyeceği büyük bir etkinlikle kutlayacağını açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.