İslami Davet

Hamas Heyeti Şehit Nizar Reyyan’ın Ailesini Ziyaret Etti

2 Ocak 2018 12:36

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye başkanlığındaki bir heyet, dün akşam (1 Ocak Pazartesi) şehadetinin dokuzuncu yıldönümü münasebeti dolayısıyla Şehit Nizar Reyyan’ın ailesini ziyaret etti.
 
Hamas’ın resmi sitesinde verilen bilgide, Heniyye başkanlığındaki heyetin Şehit Nizar Reyyan’ın annesi Ümmü Ziyad’ı ziyaret ettiği ve ziyaret sırasında Reyyan’ın ailesinden bazı kişilerin de hazır bulunduğu kaydedildi.
 
Heniyye, Nizar Reyyan’ın şehadet yıldönümünde mücahit Reyyan ailesini ziyaret ettiklerini belirterek, Nizar Reyyan’ın Filistin halkı, Arap halkları ve İslam ümmeti nezdinde ilim ve cihad alanlarındaki konumuna dikkat çekti.
 
Şehit Nizar Reyyan’ın ilim, davet ve cihat hayatından kesitler sunan Heniyye, şehit alimin dünyadan göç etmesine rağmen geride kalanlara ilim, cihat ve sebatın nasıl bir arada bulundurulabileceğinin örneğini bıraktığını söyledi. 
 
Heniyye, Şehit Nizar Reyyan’ın yolunun, mücahit Filistin halkının, Arapların ve İslam ümmetinin vicdanında yaşamaya devam edeceğini ifade etti.
 
Hamas’ın önde gelen liderlerinden Nizar Reyyan, dört eşi ve 11 çocuğuyla birlikte, 1 Ocak 2009’da işgal ordusunun evine attığı bir tonluk bombayla şehit oldu.
 

Hamas Heyeti Şehit Nizar Reyyan’ın Ailesini Ziyaret Etti Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık