FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS hiçbir zaman siyonist varlığı tanımayacak

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi Mahmut Zehhar, Hamas hareketinin Siyonist varlığı tanımayacağını bir kez daha hatırlatarak, sonunda zaferin Filistin halkının olacağını belirtti.

Kuveyt’te çıkan er-Re’y gazetesi dün (3 Kasım Salı) Kuveyt’te düzenlenen Müslüman Parlamenterler Konferansına katılan Hamas’ın önde gelen liderlerinden Mahmut Zehhar’ın açıklamalarına yer verdi. Zehhar konferansta yaptığı konuşmasında, İsrail diye bir varlığı tanımadıklarını ve tanımayacaklarını, şu anda devam eden sükûnetin ise direnişin durduğu anlamına gelmeyeceğini söyledi.

Zehhar konuşmasını şöyle sürdürdü: “Zafer gelecek ve hepimiz birlikte Kudüs’te namaz kılacağız. Biz kılamazsak, arkamızdan gelen nesiller mutlaka kılacaktır. Bizler şahadet mektebinin üyeleriyiz. Ölümden korkmayız. Ben, ciğerpareleri gözleri önünde şehit olanlardanım.” (Bununla şehit olan iki oğluna işaret ediyor. Oğlu Halid, babasına yapılan bir suikastta şehit olurken diğer oğlu Husam ise Gazze’nin doğu kesimine sızan işgal güçlerine karşı direnirken şehit olmuştu.)

Gazze’de direnişin iyi durumda olduğunu ve silahların daha susmadığını, mevzilerde beklediğini belirten Zehhar, “Filistin davasının Kuveytlilerin kalbinde olduğunu biliyorum. 2006 yılında ben Dışişleri Bakanı iken Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed’in yaptığı yardımı unutmam mümkün değil” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.