FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS iç barış için ek şartlar öne sürmedi

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Fevzi Burhum, Abbas yönetiminin Goldstone Raporu’nu erteletmesinin ardından, Filistin iç barışı konusunda Hamas’ın yeni şartlar getirdiğine dair basın yayın organlarında çıkan haberlerin doğru olmadığını belirterek, Hamas hareketinin Mısır’ın ortaya koyduğu çabaları önemsediğini ifade etti.

Burhum, bugün (6 Ekim Salı) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Abbas yönetiminin Goldstone Raporu’nu erteletmesinin ardından Hamas hareketi olarak biz yeni şartlar dayatmadık. Biz Filistin iç barışını ve bu konuda Mısır’ın ortaya koyduğu çabaları da önemsiyoruz.”

Abbas yönetiminin Goldstone Raporu’nu erteletme çabasının iç barışa yönelik niyetlerinin de iyi olmadığını ortaya koyduğunu belirten Burhum, Abbas’ın liderliğindeki grubun Filistin halkına ve Filistin davasına karşı kötü niyet beslediklerini ifade etti.

İç barışın sağlanması hususunda Mısır’dan herhangi bir tarih almadıklarını belirten Burhum, Kahire’ye bu ayın 28’inde gidileceği ve 29’unda da görüşmelerin yapılacağını sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (74) içerik yüklenmiştir.