FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS iç barışı sağlamakta ısrar ediyor

İslamî Direniş Hareketi Siyasi Birim Başkanı Halit Meşal, Hamas’ın iç barışın sağlanması konusunda ısrar ettiğini belirterek, işgal tehdidine karşı birlik olmak ve iç barışı sağlamaktan başka seçeneğin olmadığını ifade etti.

Bir dizi görüşmelerde bulunmak üzere beraberindeki bir heyetle birlikte dün (07 Aralık Pazartesi) Yemen’in başkenti San’a’ya ulaşan Meşal, Sebe’ Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada “İşgal tehdidinin devam ettiği bu süreçte iç barışın önümüzdeki dönemde sağlanmasını umut ediyoruz” dedi.

Meşal, yaptıkları bu ziyarette Yemen Cumhurbaşkanı’na Filistin alanında olup biten son gelişmelerle, Filistin iç barışı için ortaya konan çabalar hakkında bilgi vereceklerini ifade etti.

Hamas Siyasi Birim Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü: “Siyonist işgal yönetimin Filistin halkına karşı yaptığı her eylem Filistin halkını birlik olmaya, ihtilafları bir kenara bırakmaya ve bunları çözmeye, barışmaya ve gerçek düşmanları olan Siyonist işgal devletine karşı safları birleştirmeye zorluyor”.

Hamas Hareketi ve Filistin halkının Yemen’in istikrarı ve bağımsızlığının yanında olduğunu belirten Meşal “Yemen’in her zaman kötülüklerden uzak olmasını isteriz” dedi.
Yemen’in başkenti San’a’ya varan Hamas Heyetini Sultan el-Burkani, Salih Sail ile diğer bazı Yemenli yetkililer karşıladı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.