FilistinHaberlerOrtadoğu

HAMAS içinde ihtilaf olduğu doğru değildir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi Dr. Mahmud Zehhar, Siyonist medya organlarında çıkan ve kendisinin esir değişimi konusunda Hamas Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal ve Kassam Komutanı Muhammed el-Ca’beri ile aralarında baş gösteren anlaşmazlık yüzünden esirlerle ilgili görüşmelere katılan Hamas heyetinden istifa ettiği iddialarını yalanladı.

Londra’da çıkan eş-Şarku’l-Evsat gazetesine dün (28 Şubat Pazar) bir demeç veren Zehhar şöyle dedi: “İstifa ettiğim konusunda yapılan haberler, Siyonistlerin Hamas hareketiyle ilgili yayınladıkları yalan haberlerin bir uzantısıdır. Siyonist medyası bunu hep yapıyor. Birkaç gün önce de el-Mebhuh olayında Hamas liderlerinden Hasan Yusuf’un oğlunu gündeme getirmişti ki bununla Hamas hareketine kolaylıkla sızabileceklerini göstermek istiyorlardı. Şimdi de benim istifa ettiğimden bahsediyorlar, hâlbuki ben istifa etmedim.”

Siyonistlerin Hamas liderlerinden Musab Hasan Yusuf ile ilgili olarak yayınladıkları bilgilere de değinen Zehhar şöyle dedi: “İşgal rejimi Hamas’ı karalamak, halk tabanını düşürmek ve onu zayıflatmak için Musab örneğiyle, burada kullandığı birçok insan olduğunu ima etmek istiyor. Hasan Yusuf dinden çıkmışsa babasının ne suçu var. Babası dini, halkı ve vatanı için büyük bedeller ödeyen biridir.”

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (27) içerik yüklenmiştir.