FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas işgal güçlerinin Filistinli göstericilere karşı şiddet kullanmasını kınadı

İslami Direniş Hareketi (Hamas), En-Nakab topraklarından on binlerce Filistinlinin göçe zorlanmasını hedefleyen Braver Yasası’nı protesto için düzenlenen barışçıl gösterilere işgal güçlerinin şiddet kullanarak müdahale etmesini kınadı.

Hamas Hareketi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, “On binlerce Filistinliyi zorla topraklarından uzaklaştırmayı amaçlayan Braver Planı’nı protesto etmek için düzenlenen gösterilerin bastırılmasını şiddetle kınıyoruz” dedi.

Braver Yasası’nın uluslararası hukuka ve anlaşmalara açıkça aykırı olduğunu ifade eden Hamas Hareketi, ırkçı ve zalim bu yasaya karşı olduklarını söyledi.

İşgal rejiminin Yahudileştirme planlarının ve ırkçı politikalarının gerçekleri yok etmeyi ve emrivâki oluşturmayı başaramayacağını belirten Hamas Hareketi, 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinlilerin direnişini selamladı ve ırkçı Braver Planı’na karşı gerçekleştirdikleri faaliyetleri övdü.

1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinlileri talepleri yerine getirilene kadar eylemlerini sürdürmeye davet eden Hamas Hareketi, Arap Birliği ve İslam İşbirliği Teşkilatı’ndan da üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirerek Filistin topraklarını korumalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Temmuz 2022 (33) içerik yüklenmiştir.