FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas, işgal rejimini Me’menullah Mezarlığı konusunda uyardı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi İzzet Er-Reşak, işgal rejimini Kudüs’teki tarihi Me’menullah Mezarlığı’nın saygınlığını çiğnemeyi sürdürmemesi ve mezarlık arazisinde 26-27 Ağustos tarihlerinde düzenlemeyi planladığı içki festivalinden vazgeçmesi yönünde uyardı.

İzzet Er-Reşak, dün (22 Ağustos Cumartesi) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, tarihi Me’menullah Mezarlığı’nın arazisinin İslami vakıf arazisi olduğunu, mezarlık arazisi üzerinde içki festivali düzenlemenin ve festivalle birlikte gerçekleştirilecek müzik etkinliğinin ölülere ve tüm Müslümanlara saygısızlık olduğunu ifade etti.

İşgalcilerin Filistin topraklarındaki cinayetlerinin ve İslami vakıflara yönelik ihlallerinin ne kadar süre geçerse geçsin pratikte gerçekleri değiştirmeyeceğini kaydeden Er-Reşak, Filistin halkının çocukları işgalden temizleyene kadar o tarihi toprakların yine Müslümanlara ait olmaya devam edeceğini söyledi.

Hamas lideri, Filistin halkını ve gruplarını, dünyanın özgür insanlarını tüm örfleri çiğneyen bu tür festivallere her türlü yolla karşı çıkmaya davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Temmuz 2021 (20) içerik yüklenmiştir.