FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas: İşgal Rejiminin Emrivaki Dayatmasına İzin Vermeyiz

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist işgal rejimin Gazze’ye yönelik saldırılarda bulunarak var olan dengeleri değiştirmesine ve yeni bir emrivaki dayatmasına izin vermeyeceklerini belirtti.

Hamas sözcüsü Abdullatif El-Kanu’ yaptığı açıklamada Siyonist işgal rejiminin Gazze’ye yönelik saldırılarını artırmasının ve gerginliği tırmandırmasının var olan dengeleri değiştiremeyeceğini, yeni bir emrivaki dayatamayacağını ve Dönüş Yürüyüşü gösterilerini ve direnişi durduramayacağını söyledi.

El-Kanu’ açıklamasında Hamas hareketinin işgalcinin Filistin halkını istediği şekilde bombalamasına ve saldırmasına izin vermeyeceğini hatırlatarak, karşılık ve misillemenin derhal ve değişik düzeylerde verileceğini, muhtemel olumsuz sonuçlardan ise sadece işgal rejiminin sorumlu olacağını ifade etti.

İşgal uçakları bugün sabah ve öğleden sonra Gazze’nin değişik bölgelerindeki direnişe ait noktalarla boş arazilere bir dizi hava saldırısı düzenlerken, direniş güçleri saldırılara karşılık olarak Gazze çevresindeki yerleşkelere ve askeri hedeflere füze yağdırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2022 (24) içerik yüklenmiştir.